Z wyjątkową dumą prezentujemy relacje pierwszych gości Akademii Piekarza. Młodzi adepci sztuki piekarniczej spisali się na medal. Czekamy na kolejnych ochotników, którzy podejmą wyzwanie Akademii Piekarza.

Bardzo dziękujemy za tak ciepły odzew.

 

Akademia Piekarza Grzybki

Zdobyć dyplom Prawdziwego Piekarza to wyzwanie, ale poznać produkcję chleba i słodkich przysmaków „od kuchni” to nie tylko wyzwanie, ale i wielka radość. W dniu 14 listopada uczniowie klasy 4 c mieli przyjemność uczestniczyć w Akademii Piekarza w sąsiadującej ze szkołą Piekarnią – Cukiernią Grzybki.
Dzieci rozpoczęły zajęcia od obejrzenia filmu ukazującego tajemnice piekarskie. Poznały różne rodzaje mąki, dowiedziały się, czym jest zakwas i ile osób pracuje na to, byśmy codziennie rano mogli cieszyć się świeżym pieczywem na śniadanie. Po części teoretycznej przyszła pora na praktykę. Dzieci wraz z opiekunami udały się na halę produkcyjną, by poznać tajemnice piekarzy i cukierników. Wędrówka po labiryncie korytarzy, sal i schowków była przyjemnością nie tylko dla oka. Wszędzie pachniało świeżym chlebem, chrupiącymi bułeczkami i smakowitymi drożdżówkami.
Po wędrówce przyszła pora na kulinarne eksperymenty. Dzieci zamieniły się w cukierników i każdy mógł przygotować własne ciasteczka. Przekąska w postaci świeżego, chrupiącego chleba oraz pizzy czekała na uczniów jako zwieńczenie ich pracy i wysiłku.
W takich chwilach warto westchnąć i pomyśleć....jak dobrze mieć sąsiada. Oczywiście takiego sąsiada jak Piekarnia – Cukiernia Grzybki. Dziękujemy za gościnę, a Akademii Piekarza wystawiamy 5+.
Magdalena Księżopolska

Link do artykułu

Do góry